Take a fresh look at your lifestyle.

Aeg oma fikseeritud hoiuse (FD) investeeringu ümber kujundada. Mida eksperdid ütlevad

0

India reservpank (RBI) otsustas intressimäärade tõstmise peatada, andes märku, et intressitsükkel võib olla jõudnud haripunkti. RBI kuberneri Shaktikanta Dasi hiljutine teade ei läinud hästi püsihoiuste (FD) investoritele, kes ootasid pankade edasist intressitõusu. Tähtajaliste hoiuste investorid pole praegu kindlad, kas FD-de intressimäärad on praeguses tsüklis saavutanud oma haripunkti või võtab see veidi aega. Alates 2022. aasta maist on India Reservpank (RBI) tõstnud repo intressimäära 2,5%.

Amit Gupta, MD, SAG Infotech ütles, et fikseeritud tulumääraga investorid, kes võitlesid veel aasta tagasi ajalooliselt madalate intressimääradega, ootavad nüüd huviga varasemast märkimisväärsest repo intressimäära tõusust, mis arvatavasti kandub edasi. pankade FD-dele.

Kas FD-de intressimäärad on saavutanud oma haripunkti

Gupta ütles, et kuigi arvamused tippintressimäärade osas jagunevad, on selge, et praegu on välismaistel otseinvestoritel hea aeg oma osalust hinnata. FD-investeeringute optimaalse strateegia valimine nõuab FD intressimäärade eeldatava suuna hoolikat kaalumist.

Sel aastal enam intressimäära ei tõsta?

Fisdomi uuringute juht Nirav Karkera ütles, et eeldatavasti jääb keskpank pikemaks ajaks seisma. Inflatsiooni edasine halvenemine võib aga anda põhjust uueks intressitõusuks, mille suurust mõjutab kumulatiivsete intressimäärade tõstmine praeguses tsüklis. Praegust keskkonda iseloomustab tugev laenunõudlus ja pankadel võib tekkida vajadus turgutada tähtajaliste hoiuste pakkumisi kõrgemate intressimääradega, kuna selle nõudluse rahuldamiseks ei piisa vahenditest.

„Konkurentsivõime panganduspartnerite seas muudab kõrgemate hoiuseintressimäärade nõudmise vaid tugevamaks. Muude väikeste säästuinvesteerimisinstrumentide intressimäärade tõstmise tõttu võivad pangad oma intressipakkumisi suurendada, et tagada suuremad hoiused,“ lisas ta.

Amit Gupta sõnul on intressimäärade trajektoori arvestades juba selge, et lõplik repo intressimäär on 6,5% ja sellel aastal pole intressimäärade tõusu ette näha, hoolimata RBI väidetest täiendavate poliitiliste tegevuste potentsiaali kohta. .

Kas peaksite oma FD purustama?

Amit Gupta ütles, et võib olla tark mõte murda vana, pikaajaline fikseeritud tulumääraga investeering (FD) praegu ja saadud tulu reinvesteerida, eriti kui selle tähtajani on veel palju aega jäänud. Seetõttu on enne mis tahes otsuste tegemist hädavajalik teha puhaskasu analüüs.

Lisaks suuremate pankade pakutavatest tunduvalt kõrgemate intressimäärade pakkumisele on väiksemad erapangad ja väikesed finantseerimisorganisatsioonid olnud kiiremini teatanud intressitõusudest. Kui soovite saada kasu nende riskantsemate asutuste pakutavatest kõrgematest intressimääradest, peate olema kindel, et DICGC pakutav 5000 000 krooni suurune hoiuste kaitse katab teie kokkupuute asjakohaselt.

Pikaajalised hoiused ei paku nii atraktiivseid intressimäärasid

Paljud juhtivad era- ja avaliku sektori pangad on juba tõstnud oma keskmise tähtajaga kuni kolmeaastase hoiuse intressimäärasid. Pikema tähtajaga hoiused ei paku aga nii atraktiivseid intressimäärasid ja võib kuluda veidi aega, enne kui kõrgemad intressimäärad pikema tähtajaga hoiustele imbuvad, ütles Nirav Karkera.

FD investorid peaksid kaaluma redelistrateegiat

Samal ajal võivad investorid, kes soovivad investeerida pikemaks perioodiks pankade tähtajalistesse hoiustesse, kaaluda redelstrateegiat. See hõlmab investeeritava summa jagamist kolmeks või neljaks osaks, mis erinevad summade ja perioodide poolest. Summad ja perioodid saab investor otsustada oma ootuste alusel. Siiski oleks hea lähtepunkt hoida peaaegu pool korpusest väga lühiajalistes hoiustes, mis on tõenäoliselt kolm kuni kuus kuud. See pakub paindlikkust kõrgemate intressimääradega reinvesteerimiseks, kuna intressimäärad edastavad järgmise paari kuu jooksul tõhusamalt, ning samal ajal on võimalus otsustada järgmise MPC koosoleku tulemuse üle. Jääkkapitali puhul peaks ühe-, kahe- ja kolmeaastane redel pakkuma investoritele kõrgemate intressimäärade lukustamist, võimaldades samas paindlikkust reinvesteerida potentsiaalselt kõrgema intressimääraga, kui lühiajalised hoiused saabuvad. Selge ajahorisondiga inimesed võivad püüda optimeerida investeerimisperioodi nii, et hoiustamisperiood pakub kõrgeimat intressi ja on sihtaja horisondile kõige lähemal.

Vaadake kõiki äriuudiseid, turuuudiseid, värskeimaid sündmusi ja viimaseid uudiste värskendusi saidil Live Mint. Igapäevaste turuvärskenduste saamiseks laadige alla rakendus Mint News.

Enam-vähem

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.