Take a fresh look at your lifestyle.

Kui palju SIP-i on vaja 20 krooni suuruse korpuse kogumiseks 20 aasta jooksul?

0

Kuna aktsiainvesteeringutel on kõrgem risk, kuid suurem tulusuhe, on need portfellide jaoks atraktiivsed inflatsiooniriski maandamiseks. Aktsia investeerimisfondid on populaarsed mõõdukalt kõrge kuni kõrge riskiga investorite seas. Aktsia investeerimisfondid SIP kaudu on kõige populaarsem valik pikaajaliseks investeeringuks. Oma investeerimiseesmärkide jaoks kõige sobivamate investeerimisfondide valimisel võtke arvesse selliseid tegureid nagu tootlus, tasud, risk, hajutamine ja fondihalduri kogemus. Siin on näide sellest, kui palju SIP-i on vaja korpuse kogumiseks 20 aastaga 20 Kr, mille kohta on valdkonnaeksperdid pakkunud välja oma seisukohad, mis on järgmised.

Santosh Navlani, COO, ET Money

Korpuse ehitamiseks 20 aastaga 20 krooni, inimesel on vaja investeerida 2 lakh iga kuu SIP kaudu või 2 00 200 kui täpne olla. See on võimalik, kui investorid saavad oma investeeringutelt 12% liitkasvumäära (CAGR). Selleks saavad investorid vaadata NIFTY 50 indeksifondi, millel on 5–7-aastane kogemus ja madal jälgimisviga. Kui vaatame NIFTY 50 viimase 20 aasta CAGR-i, mis lõppes 31. märtsil 2023, on see 16,91%.

Indeksifondide puhul ei pea te oma skeemi toimivuse pärast muretsema, kui jälgimisviga on väike. Samuti ei pea te kulutama palju aega parima fondi uurimisele ja valimisele ning lootma, et see läheb tulevikus hästi. Kuid parem on, kui investor läheneb investeeringutele portfellipõhiselt ja järgib varade jaotamist. Selle asemel, et investeerida kogu raha aktsiatesse, saavad investorid otsustada varade jaotuse üle aktsiate, võlakirjade ja kulla vahel ning püüda seda hoida vähemalt kord aastas tasakaalustades.

Gautam Kalia, BNP Paribase Sharekhani SVP ja peainvestor

Investeeringut on alati hea planeerida varases eluetapis, kuna see aitab väikese investeeringuga luua hea korpuse. 20 krooni suuruse korpuse loomiseks 20 aasta jooksul peaksid investorid alustama SIP-i 2 02 000 Rs-st, eeldades, et tootlus on 12% aastas. Kui investor on valmis SIP summat igal aastal suurendama, saab ta luua selle korpuse, alustades SIP-i 1 07 000 Rs kuus ja suurendades seda SIP summat igal aastal 10%.

Skeemi nimi Kategooria % eraldisest SIP summa
ICICI Prudential Bluechip Fund – kasv Suur kork 30% 60 000
Kotak Aktsiavõimaluste Fond – Reg – Kasv Suur ja keskmine 15% 30 000
Mirae Asset Midcap Fund – Reg – Kasv Kesk 25% 21 000
Tata Väikekapitali Fond – Reg – Kasv Väike 25% 10 000
SBI Small Cap Fund – kasv Väike 25% 20 000
HDFC Flexi Cap Fund – Kasv Flexi kork 30% 61 000
202 000

Lakshmi Iyer, Kotak Investment Advisors Limitedi investeerimis- ja strateegiadirektor

Eeldades, et liit on keskmiselt 12%, 20 Kr korpuse jaoks kulub 2 lakki kuus 20 aasta jooksul. Summa võib suureneda: või vähendada baastootluse eeldusi. Turud ei paku lineaarset tulu, seega on turgude pikaealisus oluline. Valige sama jaoks paindlik või mitme kapitaliga fond.

Amit Gupta, MD, SAG Infotech

Investeerimisfondide varad peaksite alati jaotama vastavalt oma eesmärkidele, investeerimishorisondile ja riskiprofiilile. Võib-olla soovite uurida aktsiate investeerimisfonde, kuna plaanite investeerida pikaajaliselt. Mõõduka riskitaluvusega aktsiainvestoritele võivad mitme kapitaliga investeerimisfondid olla intrigeerivad. Sektorifondidele (kommunaalteenused, tervishoid ja kinnisvara) eraldati 5%, kuna nad koondavad oma jõupingutused kindlat tüüpi ettevõttele, suurendades sellega riski.

20 aasta pärast, kui investeerite Rs. 70 lakhi ja saate 12% aastast tulu, võib teil olla Rs. 6,75 krooni ja mitte mingil juhul nõudlik tulu, st INR 20 krooni. Siiski on oluline meeles pidada, et see on vaid hüpoteetiline olukord ja tegelikud tulemused võivad erineda. Korpus on kindlat eesmärki silmas pidades kõrvale pandud või investeeritud rahasumma. See rahasumma jääks teie kontole 20 aasta pärast, kui investeeriksite Rs. 70 lakh 12% aastatootlusega.

Riski õige määratlus ja sellega toimiva taktika valik on hädavajalikud. Näiteks peaksite investeerima peamiselt suure kapitalisatsiooniga fondidesse, kui teil on madal riskitaluvus. Kui teil on mõõdukas riskitaluvus, saate investeerida paindliku kapitaliga investeerimisfondidesse. Keskmise, väikese, sektori- ja teemafondide abil saate investeerida kõrge riskiga projektidesse. Peate siiski otsustama, kui suur osa teie rahast nendele programmidele läheb.

Siiski võivad vähesed investeerimisfondid aidata saavutada sihipärast tulu, näiteks:

1. Aditya Birla Sun Life Mutual Fund Pro Investing.

2. ICICI Prudential India Opportunities Fund

3. ICICI Prudential Midcap Fund-IDCW.

4. ICICI Prudential Midcap Fund-Growth.

Ankush Bali, finantsportfelli haldur- PGDBF | LIMRA | MDRT | AMFI REGISTREERITUD

20 krooni suuruse korpuse saab ehitada 20 aastaga, kui investeerida iga kuu 2,2 lakhi. Või saate ajavahemikku pikendada. Kui soovite 20 kr või korpust, investeerige 1,2 lakhi 25 aastaks. Või 70k 30 aastaks @12% kõigis stsenaariumides. Kui liigute lonksu võrra ülespoole, muutub see palju väiksemaks.

Vaadake kõiki äriuudiseid, turuuudiseid, värskeimaid sündmusi ja viimaseid uudiste värskendusi saidil Live Mint. Igapäevaste turuvärskenduste saamiseks laadige alla rakendus Mint News.

Enam-vähem

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.