Take a fresh look at your lifestyle.

Maja ehitamine liumäele pärast projektide kärpimist

0

Ehitatavate kodude arv langes eelmisel kuul kõige kiiremini pärast pandeemia alguspäevi.

Halifaxi andmetel aeglustus samal ajal majahindade inflatsioon 1,2 protsendilt 0,8 protsendile.

See määras keskmise kodumaksumuse 287 880 naelsterlingile, mis on veidi suurem kui veebruaris 285 660 naela. S&P/CIPS analüüsis elamuehitussektorit oma PMI-s (ostujuhtide indeks), kasutades tarneahela juhtide ja sadade ettevõtete andmeid.

Märtsis langes see 47,4-lt 44,2-le – skoor üle 50 näitab, et sektor kasvab, samas kui skoor allapoole viitab kahanemisele.

See oli kõige järsem hüpe alates 2020. aasta maist ja oli neljas järjestikune kuu, mille tulemus oli alla 50 punkti.

Majanduslanguse põhjuseks on kõrged intressimäärad, mis suurendavad arendajate laenukulusid, ja uute projektide aeglustumine.

See vastandub sektori tsiviilehituse ja äriehituse poole kasvule.

Nende PMI skoorid olid vastavalt 52 ja 51,1. S&P majandusdirektor Tim Moore ütles: “Märtsis oli peamine murekoht majaehituse järsk ja kiirenenud langus.

“Vahva nõudluse ja tõusvate intressimäärade tõttu tehtud uute elamuprojektide kärped aitasid kaasa elamumajanduse aktiivsuse järsemale langusele kogu ehitussektoris peaaegu kolme aasta jooksul.”

Halifax Mortgagesi direktor Kim Kinnaird ütles, et märtsis langesid eluasemehindade kasvumäärad kõigis riigi osades, välja arvatud Londonis ja Kirde-Idas.

Ja kõrgemad hüpoteeklaenukulud tähendavad, et aeglustumine jätkub ka 2023. aastal.

Ta ütles: “Kuigi intressimäärade tee on ebakindel, ei muutu hüpoteeklaenu kulud lühiajaliselt oluliselt odavamaks ning eluasemeturu tulemused peegeldavad jätkuvalt neid uusi kõrgemate laenukulude ja väiksema nõudluse norme.”

Viimase 12 kuu jooksul oli Põhja-Iirimaal kõige tugevam eluasemehindade kasv – 4,9 protsenti 186 459 naelani –, millele järgnes West Mids, tõustes 3,8 protsenti 248 308 naelani.

Londonis tõusis see vaid 0,1 protsenti 537 250 naelani.

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.