Take a fresh look at your lifestyle.

MCX kulla kurss tõusis rekordiliselt kõrgelt. Kas peaksite ostma või ootama rohkem dip?

0

Kulla kurss täna: Seoses spekulatsioonidega USA Föderaalreservi intressimäärade pausi, toornafta hinna hüppelise tõusu ja USA dollari nõrkuse üle tõusis kulla hind järjekordsele rekordkõrgele. 61 180 10 grammi kohta kodumaistel turgudel ja ka rahvusvahelistel turgudel pikendasid kollase metalli hinnad oma tõusu, et ületada 2000 dollari untsi untsi hind, tõustes möödunud nädalal umbes 2 protsenti.

Toormeturu ekspertide sõnul on kulla hinnad “püsivalt tõusvas trendis”, kuna USA dollari indeks langes kahe kuu madalaimale tasemele pärast seda, kui USA Föderaalreservi jõhker hoiak intressimäärade tõstmise osas andis sööda spekulatsioonidele intressimäärade peatamise üle. Peale selle tekitas muret inflatsiooni pärast ka eelmisel nädalal toimunud toornafta hinnatõus. Eksperdid ütlesid, et 1980 ja 1945 dollarit on vääriskollase metalli jaoks rahvusvahelisel turul põhiline tugivaldkond, samas kui 59 700 10 grammi kohta ja 58 500 10 grammi kohta on MCX-i kullahindade peamine polster.

Miks kulla hind tõuseb?

Kulla hinnaralli põhjuseid rõhutades ütles turuekspert Sugandha Sachdeva: “Eelkõige on see olnud dollari indeksi nõrkus kahe kuu madalaima taseme suunas ja loodab, et USA keskpank on lähenemas oma karmistumistsükli haripunktile, mis on hoos. Kollane metall on püsivas tõusutrendis ja isegi kui hindades oli pärast järsku tõusu märgata mõningast taandumist, näitab hind üle $2000 untsi kohta, et hinnad valmistuvad järjekordseks tõusuks.

Sugandha lisas, et toornafta hinna järsk hüpe nädala jooksul, kui OPEC+ tootjad šokeeris turge, teatades värsketest tootmiskärbetest 1,16 mbpd, on taas tekitanud muret püsiva inflatsiooni pärast kogu maailmas, mis on mõnevõrra negatiivne hindade vallandaja. See viitab sellele, et intressimäärad püsivad kõrgel pikka aega, et taltsutada kõrget ja juurdunud hinnasurvet.

Swastika Investmarti toormeuuringute vanemanalüütik Nirpenda Yadav ütles USA nõrkadele majandusandmetele osutades: “USA töökohtade arv langes veebruaris esimest korda peaaegu kahe aasta jooksul alla kümne miljoni, mis on märk sellest, et Föderaalreservi jõupingutused tööturgu aeglustada on USA tööministeeriumi JOLTSi aruanne näitas, et vabade töökohtade arv vähenes 9,93 miljonini.”

Hirm inflatsiooni ja majanduskasvu aeglustumise ees

“Fedi poolt 2022. aasta mais algatatud intressimäärade tõstmine on nüüdseks lõppenud, sest USA inflatsioon oli jõudnud 41 aasta kõrgeimale tasemele ja Föderaalreservi peamine eesmärk oli tööturg seda kontrolli all hoida. Fed on intressimäärasid tõstnud üheksa korda viimase aasta jooksul, mis ei ole seni tööturule olulist mõju avaldanud, kuid intressimäära tõusu tõttu on USA-s ja Euroopas suurenenud majanduslanguse võimalus, mille mõju on USA majandusandmetes näha,“ ütles Nipendra Yadav.

Kulla hinna väljavaade

Nirpendra Yadav Swastika Investmartist ütles: “Tööturu suureneva surve tõttu on tõenäolisem, et Föderaalreserv ei tõsta intressimäärasid veelgi, mistõttu väärismetallid jäävad väärismetallide turu tõusule. “

Sugandha Sachdeva ütles põhjapüügile iga kulla hinna languse kohta nõu andes: “Hinda dekodeerimisel on 1980 dollari ja seejärel 1945 dollari tase untsi kohta peamise tugivaldkonnana ühtlustunud, samal ajal kui siseturgudel 59700 10 grammi kohta ja 58500 10 grammi kohta on pehmenduse tase. Kõrgemal poolel liiguvad hinnad tõenäoliselt algselt 2050 dollari poole untsist ja liikumine oma kõigi aegade kõrgeima 2075 dollari untsimargi suunas näib tõenäoline ka lähiajal, mis vastab ligikaudu tasemele. 61700 10 grammi kohta ja seejärel 62500 Rs 10 grammi kohta siseturul.”

Kulla hinna käivitajad

Tegurite kohta, mis võivad lähiajal kulla hinda dikteerida, ütles Nipendra Yadav: “Eeloleval nädalal mõjutavad väärismetallide liikumist IMFi koosoleku andmed, USA tarbijahinnaindeksid, FOMC koosolekute protokollid, jaemüük ja tarbijate suhtumine.”

Vastutusest loobumine: Ülaltoodud seisukohad ja soovitused on üksikute analüütikute või maakleriettevõtete, mitte Mint omad. Soovitame investoritel enne investeerimisotsuse tegemist konsulteerida sertifitseeritud ekspertidega.


Tunne oma sisemist investorit
Kas sul on terasest närvid või tekib investeeringute pärast unetus? Määratleme teie investeerimisviisi.

Tehke test

Vaadake kõiki kaupade uudiseid ja värskendusi saidil Live Mint. Laadige alla rakendus Mint News, et saada igapäevaseid turuvärskendusi ja reaalajas äriuudiseid.

Enam-vähem

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.