Take a fresh look at your lifestyle.

Miks peaks varade jaotamine olema teie finantsplaneerimise võtmeks?

0

Intressimäärade tõusuga viimastel kuudel langes India aktsiaturgude väärtus, ehkki väikese viivitusega võrreldes üleilmsete turgudega.

Eraldi viisid ülemaailmsed pangandusprobleemid ja ruupia odavnemine India kulla hinna rekordkõrgele. Kollane metall oli 23. majandusaastal parima tootlusega varaklass, mille üheaastane tootlus oli umbes 14%.

Graafika: Mint

Vaata täispilti

Graafika: Mint

Kuna tootlused püsisid kõrgel, jäid pikaajalise tähtajaga fikseeritud tulumääraga instrumentide tootlus kehvemaks.

Ükski varaklass ei olnud sellel perioodil kõikidel eelarveaastatel paremat või halvemat tootlust.

See rõhutab hajutatud portfelli ja sobiva varade paigutuse tähtsust. Viimane asi, mida investorid näha tahavad, on nende investeeringute odavnemine, kui nad seda tegelikult vajavad.

Omakapital: pikaajaline mäng

Kodumaine aktsiakapital jäi 2023. aasta eelarveperioodil umbe. “India turge mõjutasid paljud tegurid, sealhulgas kõrgemad väärtused, tarneahela piirangud, hüperinflatsioon ja rahvusvaheliste pankade kokkuvarisemine kasvavate intressimäärade tõttu,” ütles Geojit Financiali uuringute juht Vinod Nair. Teenused.

Turg on kaubelnud negatiivse eelarvamusega juba pikemat aega (18 kuud). Nifty 50 andis 21. oktoobrist 2021 kuni selle aasta 31. märtsini negatiivse 5% tootluse hinnatagastuse alusel.

Nair usub, et selle ajakorrektsiooniga on turg teatud määral negatiivseid arvesse võtnud ja hinnangud pikas perspektiivis mõõdukaks muutunud.

“Kuigi lähikvartalite oodatav rahapoliitika pöördumine kullilt neutraalsele toonile oleks positiivne päästik, on üks suurimaid ohte see, et majanduse aeglustumine ei võeta täielikult arvesse tulevases tulude kasvus ja selle mõjus,” Nairi sõnul.

Tootlust lähemalt vaadates selgub, et väikese kapitalisatsiooni segment (mida esindab Nifty Small-cap 250 TRI) oli 23. majandusaastal kõige kehvem tootlus, mille negatiivne tootlus kogutulu alusel oli 6%.

Huvitav on see, et väikese kapitalisatsiooni segment, mis on volatiilsuse osas suurema riskiga, ületas kümnest eelarveaastast viiel kõigist teistest varaklassidest. Kuid nende aastate jooksul, mil see korrigeeris, langes selle segmendi tulu järsult, kusjuures protsentuaalne langus oli enamasti kahekohaline.

Kuna väikese kapitaliga ettevõtted on laia turuga võrreldes kordades korrigeeritud, usub Nair, et väikese kapitalisatsiooni segment näeb pikas perspektiivis atraktiivne välja, kuna see tagab parema riski-tulu suhte. Pange tähele, et see segment on mõeldud ainult neile, kellel on kõrge riskivõtmise võime.

Rahvusvaheliste aktsiate puhul, mis on hea hajutaja kodumaise aktsiarohke portfelli jaoks, vaatasime S&P 500 indeksi andmeid. Indeks andis viimase 10 eelarveaastast seitsmel kahekohalise üheaastase tootluse (rupiates). Märkimisväärse osa sellisest tulust võib seostada ruupia odavnemisega.

See ruupia odavnemine aitas teda isegi 23. majandusaastal. Viimase 12 kuu jooksul on S&P500 indeks langenud ligi 10%, kuid ruupia odavnemine ligi 8% on aidanud ruupias nomineeritud indeksil olla peaaegu ühtlane. USA aktsiate kehvast tootlusest rääkides ütles DSP Mutual Fundi turustrateeg ja Productsi juht Sahil Kapoor, et „kasvuga seotud ebakindlus ja Föderaalreservi intressitõusu 475 baaspunkti (bps) on USA aktsiate tootlust tõmmanud. Viimaste aastate jooksul on indeksi hindamine PE (hinna ja tulu suhtes) alusel langenud 400 baaspunkti võrra.

Ka siinne lühiajaline väljavaade ei tundu USA aktsiate jaoks atraktiivne. „Edaspidi, volatiilsus tõenäoliselt jätkub, kuna USA majanduse kasv aeglustub ja ettevõtete kasumlikkus langeb madalamale tasemele. Eeldatakse, et indeks püsib järgmistel kuudel laias vahemikus,“ lisas Kapoor.

Kuid need, kes investeerivad pikaajaliselt, peavad kasutama praegust korrigeerimisvõimalust SIP-i (süstemaatilise investeerimisplaani) kaudu, et ületada üldine volatiilsus, ütles Kapoor. Pange tähele, et väga vähesed ülemaailmsed fondid võtavad praegu vastu uusi sissevoolu.

Kuld: suurem volatiilsus

Kuld kui varaklass on aktsiatega võrreldes väga volatiilne.

Viimase 10 aasta jooksul on see olnud nelja aasta halvim ja kolme aasta parim tulemus. Lisaks olid kulla parimad aastad aktsiate jaoks halvimad.

Jällegi oli ruupia odavnemine see, mis aitas India kulla hindadel anda 23. majandusaastal kahekohalise tootluse. Aga. kulla rahvusvahelised hinnad jäid kõikuvaks.

„Rahvusvahelised kullahinnad algasid 23. majandusaastal kõrgel noodil Venemaa-Ukraina sõja tekitatud riskikartlikkuse taustal. Hindade tagatuul hõlmas ka mitu aastat kestnud kümnendi kõrget inflatsiooni arenenud maailmas ja riskivarade tagasitõmbumist. Kuid vastutuul tugevama dollari ja kõrgemate intressimäärade näol ülejäänud aasta jooksul avaldas kullale survet,” ütles Quantum AMC alternatiivsete investeeringute fondijuht Ghazal Jain.

Kui edasi minna, siis majanduse aeglustumine, mis tuleneb agressiivsest rahapoliitika karmistamisest viimasel eelarveaastal, ja Föderaalreserv on väga lähedal oma karmistamistsükli lõpule, tõotab kullale lähitulevikus head,” usub Jain. Investeerimisnõustajad soovitavad mille portfellis on kullale 5–10% jaotatud volatiilsuse talumiseks.

Võlg: keskmine tagasimakse

Aastal toimus keskpankade intressimäärade kiireim tõstmine kogu maailmas. Selle tulemusena tõusid võlainstrumentide tootlused järsult. Tootluste tõus mõjutas pikaajaliste võlainstrumentide tootlust, mis on tootluse muutuste tõttu volatiilsem.

Crisili 10-aastase Gilt Index tootlus 23. majandusaastal oli 3,4%, mis on parem kui 22. majandusaastal tarnitud 1,1%. Kui Crisili 91-päevase riigivõlakirja indeks andis 23. majandusaastal 5,5% (võrreldes 3,7% 22. majandusaastal).

“Võlaturud on alatu tagasiminek. Seega järgneb alatootlusele tavaliselt erakordne kasv, kuna tootlus kõigub läbi intressitsüklite. Oleme näinud tootluse hüppelist tõusu viimase aasta jooksul ja see kajastus 10-aastase tähtajaga kategooria alatootluses. Kui intressimäärad stabiliseeruvad ja isegi langevad, peaksime nägema, et 10-aastase tähtajaga fondi tootlus korvab eelmise aasta kehvema tootluse,” ütles DSP investeerimisfondi fikseeritud tulu fondi juht Sandeep Yadav.

Yadav rõhutab ka seda, et pikaajalistesse paberitesse investeerimine ei sobi kõigile. „Varade jaotus nende kahe fondi vahel sõltub investorite riskiprofiilist. Kui ma usun, et 10 aasta kategooria võiks ületada 91 päeva võlakirja, siis riskiteadlikum investor võiks eelistada viimast,“ lisas Yadav.

Veel üks oluline võlapoole areng on laenufondide sooduskapitali kasvutulu maksustamise kaotamine. Käesoleval eelarveaastal algavate investeeringute puhul maksustatakse võlakohustuste fondidelt saadud tulu olenemata hoidmisperioodist, mis on kooskõlas tähtajaliste hoiuste tulude maksustamiskäsitlusega.

Varade jaotamine on võti

Iga varaklassi tootlus sõltub erinevatest teguritest, mida väikesed jaeinvestorid ei pruugi kogu aeg jälgida.

Seega on investori jaoks hea finantsplaneerimise jaoks hädavajalik hajutatud portfell koos sobiva varade jaotusega. Varade jaotamine on olnud aega testitud meetod kahjude piiramiseks mis tahes turustsenaariumi korral, kuna see tasakaalustab portfelli riski ja tulu aspekte. See pole midagi muud kui portfelli varade jaotamine varaklasside vahel vastavalt üksikisiku eesmärkidele, riskitaluvusele ja investeerimishorisondile.

Finscholarz Wealth Managersi kaasasutaja Renu Maheshwari ütles varade jaotamise tähtsusest rääkides: „Varade viimine võitnud varaklassi on viga, mida enamik inimesi oma portfelli haldades teeb. Võitva varaklassi tagaajamine annab portfelli optimaalsest madalama tootluse. Õige varade jaotus tagab, et portfelli saab selle konkreetse varaklassi rallist täielik kasu.”

Ta kordas, et varade jaotamine on portfelli haldamise ja tervikliku finantsplaneerimise aluseks.

Vaadake kõiki äriuudiseid, turuuudiseid, värskeimaid sündmusi ja viimaseid uudiste värskendusi saidil Live Mint. Igapäevaste turuvärskenduste saamiseks laadige alla rakendus Mint News.

Enam-vähem

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.