Take a fresh look at your lifestyle.

Udonis Haslem, Heat kajastab haruldast 20-aastast NBA karjääri

0

Autor TIM REYNOLDS Associated Press

MIAMI – seda lugu poleks kunagi räägitud, kui Udonis Haslemi ema poleks Miamist Jacksonville’i kolinud. Või kui tema kasuvend poleks õhupalli suhtes nii tark olnud. Või kui Atlanta sõlmis temaga lepingu 2002. või kui San Antonio sõlmis 2003. aastal.

Kõik need asjad juhtuvad teisiti, kõik muutub. Tõenäoliselt ei oleks ta praegu Miami Heatis. Võib-olla mitte kunagi.

Haslem, 42-aastane NBA vanim aktiivne mängija ja kolmekordne meister, on viimastel päevadel oma kodulinna meeskonnaga. Ta on kolmas mängija, kes veetis kaks kümnendit karjääri ühe frantsiisiga, liitudes Dallase Dirk Nowitzki ja Los Angeles Lakersi Kobe Bryantiga.

“Kõik, mida ma olen kunagi püüdnud teha, on hoolitseda oma inimeste eest, hoolitseda oma linna eest,” ütles Haslem. “Ma arvan, et see on põhjus, miks ma võin istuda koos linnapea ja volinikega või istuda koos inimestega, kes on kapoti, ja olla mõlemal juhul mugav. See on tänu ohvritele, mida olen selle linna heaks toonud.

Inimesed loevad ka…

Kuumuse president Pat Riley on napisõnalisem.

“Udonis on Miami,” ütles Riley.

Haslem kuulus aastatel 2003-2004 NBA uustulnukate meeskonda. Ta ei olnud kunagi All-Star, kunagi All-NBA ega kunagi isegi nädala mängija 438 võimalikust võimalusest. Viimati tegi ta kahekohalise hooaja keskmise tulemuse 2009. aastal.

Küsige aga kelleltki, kellel on Heat, ja nad kinnitavad, et Haslem – meeskonna kapten, kelle särgis nr 40 järgmisel hooajal pensionile läheb – on olnud kaks aastakümmet eluliselt tähtis.

“Ta on väidetavalt keskmise tüübi plakatilaps, kuid temast sai suurepärane,” ütles Chet Kammerer, kes on veetnud 27 aastat Miami mängijate personaliosakonnas. “Ja kuidas ta seda tegi? Raske töö. Suurepärane vaim. Suurepärane suhtumine. Mitte kunagi “ei saa seda teha”, mitte kunagi “ei saa seda teha”. Ja see edu, mis meil on olnud, on tal kogu 20 aasta jooksul olnud suurem panus, kui inimesed teavad.


Miami mees Udonis Haslem suudleb NBA meistrivõistluste karikat 2012. aasta meeskonna avaliku pidustuse ajal.


AP-FAILI FOTO


Võtame öö, mil Miami võitis 2006. aastal Dallases oma esimese NBA tiitli. Haslem mängis lahutatud õlaga. Ta pidi valvama Mavericksi parimat mängijat Nowitzkit. Nowitzki ei saanud neljandal veerandajal väravat; Miami võitis 95:92, Haslemi arvele jäi 17 punkti, 10 lauapalli ja pärast korralik nutt.

“Šampanja sai mind kätte,” ütles ta. Kõik teavad teisiti; need olid pisarad.

Teised mängijad said sel õhtul pealkirju; Dwyane Wade oli finaali MVP, Shaquille O’Neal võitis oma neljanda sõrmuse. Kuid ilma Haslemita poleks tiitlit.

“Tal on alati olnud tohutult julgust,” ütles Riley. “Ükskõik, mis ettevõtmine ka poleks, tõuseb ta teisele tasemele. Ja sa vajad seda. Ta oli tõsi. Ta oli seda tüüpi mees, keegi, kes tunneb tohutut uhkust selle üle, et on pärit Miamist.

Paljud Miami lapsed kasvavad üles jalgpalliunistustega. Haslem oli üks neist. Kuid kui tema ema asus tööle Jacksonville’is, kui ta oli 9-aastane, hakkas tähelepanu nihkuma korvpallile. (“Jalgpall pole seal nii suur,” ütles Haslem.) Kui ta oli umbes 12-aastane, oli Haslem väljakul koos oma vanema kasuvenna Sam Wooteniga. Haslem tulistas õhupalli. Wooten püüdis palli kinni ja lõi värava.

“Hea sööt,” ütles Wooten siiralt. Temal ja sellel hetkel oli Haslemile tohutu mõju; Wooten suri 1999. aastal vähki ja Haslemi kaelal on tätoveering “RIP Sam”, et avaldada austust oma mentorile.

Haslem tegi keskkooli esmakursuslasena tagaplaanile minekuid, mängis Miami High’is, seejärel mängis Floridas, kuid ta võitles oma kehakaaluga ja NBA meeskonnad andsid ta 2002. aastal drafti. Atlanta tõi ta sel suvel laagrisse, kuid sõlmis lepingu. Ira Newble asemel oma viimasele nimekirja kohale.

Nii mängis Haslem Prantsusmaal, kaotades lisakilo, süües ainult kalkunivõileibu. Järgmisel suvel pakkus Spurs talle üheaastast lepingut.

“Me ei saanud teda kaotada,” ütles Kammerer.

Heat pakkus kaks aastat. Haslem allkirjastas. Ta ei lahkunud kunagi. Tal oli mitu võimalust, sageli rohkem raha eest. Kuid ta jäi ja jääb organisatsiooni juurde kindlaksmääratavas rollis; Haslem soovib võimalust liituda omanikeringiga.

“Ta on meie organisatsiooni ja riietusruumi jaoks tohutult oluline,” ütles Heati treener Erik Spoelstra. “Ta kehastab kõike, millesse me usume. Ja tänu austustasemele on tal võimalus mõjutada ja juhendada sõna otseses mõttes iga mängijat. riietusruumis.”

Haslemi karmusest on palju lugusid. Ta nihutas sõrmi praktikas ja lükkas need tagasi, nagu poleks midagi juhtunud. Inimesed räägivad endiselt tema raskest veast Indiana mängija Tyler Hansbrough vastu 2012. aasta playoffis, pärast seda, kui Pacers sai ta mängus varem kaheksa õmblust ja Hansbrough oli just Wade’i lendu saatnud. Sageli peab ta poolajal riietusruumis kirglikke kõnesid, isegi enne kui Spoelstra võimaluse saab. Sein väljaspool Miami riietusruumi on nüüd austusavaldus Haslemi hetkedele.

Ta pole Miami parim mängija. Võib väita, et keegi pole rohkem mõelnud.

“Pole kedagi teist temasarnast,” ütles Spoelstra.

Denial of responsibility! faeco.org is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – at loginhelponline@gmail.com The content will be deleted within 24 hours.

Read original article here

Leave A Reply

Your email address will not be published.